Masters Sp. z o.o.

Masters Sp z ooMasters – polska dusza, europejska jakość, chińskie ceny

Misją założycieli Masters było stworzenie firmy, która łączy możliwości jakie daje polski rynek w zakresie sprzedaży produktów znanych producentów o zasięgu globalnym, z kompetencjami i umiejętnościami polskich inżynierów w zakresie wsparcia projektowego w tym zakresie.
Potwierdzeniem wysokich kompetencji oraz pozycji rynkowej jest fakt, że firma ST Microelectronics przyznała nam tytuł „Dystrybutora nr 1 w Polsce” po raz kolejny. Nagrodzono nas już w 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 roku.
Posiadamy centrum logistyczne podzespołów elektronicznych większości znanych firm z zakresu elektroniki i energoelektroniki.
Ceny są na takim poziomie, że nawet dostarczamy komponenty na rynek niemiecki.

Dystrybucja jest tylko jednym z obszarów, w których działamy.
Kolejnym jest wsparcie projektowe w zakresie elektroniki.
Dzięki porozumieniom z producentami komponentów, udzielany naszym klientom wsparcia w tym zakresie, oraz dostępu do technicznego know-how na poziomie światowym.
Inżynierowie Masters, realizują również pełny proces projektowy: od koncepcji poprzez projekty techniczne, prototypy, testowanie, produkcję próbną oraz wytwarzanie ostatecznej postaci produktu elektronicznego.
Działalność produkcyjna układów elektronicznych, którą prowadzimy jest już naturalną konsekwencją poprzednio nabytych kompetencji.
Od prototypów do produkcji seryjnej – wszystko jest możliwe, dzięki płaskiej i doskonale zarządzanej strukturze firmy oraz odpowiednio rozumianego i wdrożonego systemu ISO 9001.
Masters dostrzega również potencjał jaki zgromadzony jest w nowych technologiach związanych z odnawialnymi źródłami energii i ich ich naturalnym elementem czyli oświetleniem LED.
Nowo wybudowane centrum badawczo-produkcyjne systemów fotowoltaicznych, wpisuje się w dalszą strategię rozwoju firmy.

Nasza oferta w tym względzie zawiera projektowanie i montaż systemów fotowoltaicznych oraz ich łączenie z innymi źródłami pozyskiwania energii.

Fotowoltaiczne instalacje zapewniające dodatnie bilansowanie energii elektrycznej dla systemów z pompami ciepła, stanowią kolejny krok naprzód w stosunku do konkurencji a głównie tej z obszaru Europy Zachodniej.
Realizujemy obecnie jedną z największych w Polsce tego typu inwestycji czyli budowę instalacji fotowoltaicznych z pompami ciepła na 10 budynkach wielorodzinnych Spółdzielni Mieszkaniowej Żuławy w Cedrach Wielkich.
Oświetlenie autonomiczne Led to również OZE, zatem i tu Masters staje na pozycji lidera.

Ponad 100 realizacji w zakresie autonomicznych lamp z systemami fotowoltaicznymi i akumulatorami to efekt współpracy z samorządami terytorialnymi województwa pomorskiego.
Nasza oferta to lampy uliczne i parkowe. Naszym klientem mogą być zarówno samorządy jak i firmy instalatorskie i budowlane oraz projektanci tych systemów.
Zapewniamy odpowiednie źródła światła typu Led oraz ich właściwą współpracę z systemami fotowoltaicznymi i akumulatorami wszystkich typów włączając w to akumulatory litowo-jonowe np. LiFeP0.
Masters to również szkolenia, które prowadzi dla wszystkich zainteresowanych pozyskaniem odpowiedniego poziomu wiedzy w zakresie omawianych technologii.
Szkolenia są wspierane przez producentów, czyli ich jakość jest utrzymywana na najwyższym poziomie, pozwalającym odnieść sukces poprzez zdobycie niezbędnej wiedzy bez kosztownych nakładów na własne badania.

Dział B+R
Nie ma firmy, która osiąga odpowiedni poziomom w obecnym świecie, bez nakładów na badanie i rozwój w obszarze na którym działa.
Z determinacją usiłujemy włączyć struktury naukowe w prace związane z technologiami wdrażanymi do produkcji.
Wspólne umowy z jednostkami badawczymi, które posiadamy zawierają modele efektywnej i konkretnej współpracy pomiędzy wieloma wydziałami Politechniki Gdańskiej m. in. z Wydziałem Elektrycznym i Wydziałem Chemii
Pracujemy obecnie nad kilkoma projektami, których potencjał innowacyjny pozwoli na wzrost konkurencyjności rozwiązań oferowanych przez firmę Masters.