Szkolenia

Praktyczne aspekty ochrony danych osobowych w świetle Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) [RODO] oraz nowelizacji ustawy o ochronie danych osobowych [UODO].

Adresaci szkolenia: Właściciele firm, osoby zarządzające, kierownicy jednostek administracji oraz osoby odpowiedzialne za ochronę danych osobowych.

Forma szkolenia:

• Wykład – prezentacja multimedialna wolontariusza – Eksperta z PolGuard Consulting Sp. z o.o.;
    • Pytania, odpowiedzi i dyskusja z uczestnikami szkolenia;
    • Indywidualne konsultacje po zakończeniu szkolenia.

Zakres szkolenia:

1. Przepisy o ochronie danych osobowych:
    • Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE [dalej RODO].
    • Wytyczne Grupy Roboczej Art. 29 Ds. Ochrony Danych
    • Ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych
    • Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia 2016/679.
  2. Podstawowe pojęcia z zakresu ochrony danych osobowych:
    • Dane osobowe.
    • Dane wrażliwe.
    • Przetwarzanie danych.
    • Inspektor Ochrony Danych [IOD].
    • Certyfikacja i kodeksy branżowe.
  3. Zasady przetwarzania danych osobowych:
    • Podstawy prawne przetwarzania danych.
    • Zgoda na przetwarzanie danych.
    • Obowiązki informacyjne.
  4. Prawa osób, których dane dotyczą.
  5. Obowiązki Administratora Danych [ADO]:
    • Szacowanie ryzyka.
    • Polityki ochrony danych.
    • Rejestry czynności przetwarzania.
    • Dokumentacja naruszeń ochrony danych.
    • Realizacja żądań podmiotów danych.
  6. Podmioty przetwarzające.
  7. Odpowiedzialność za naruszenie przepisów.
  8. Urząd Ochrony Danych Osobowych.  [UODO]
  9. Omówienie wybranych zagadnień projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia 2016/679.
  10. Wyjaśnienie ewentualnych wątpliwości uczestników szkolenia.

Masz pytanie w sprawie szkolenia?

Chciałbyś takie szkolenie przeprowadzić w swoim urzędzie lub firmie?

Zapraszamy do kontaktu: biuro@fundacjapb.pl.

Prezentujemy kilka zdjęć z przebiegu wcześniejszych szkoleń: