Aukcja charytatywna

Aukcja charytatywna cały dochód z aukcji obrazu przeznaczony został na realizację projektu Warszawskiego Klubu Rotariańskiego  – Program Mali Ratownicy.

Dziękujemy anonimowemu darczyńcy (zwycięzca aukcji nie wyraził zgody ujawnienie) za udział w aukcji charytatywnej obrazu Joanny Wisławskiej „Wschód”.

Obraz osiągnął cenę 10 tys. zł.

Joanna Wisławska

W dniach 9 czerwca – 12 lipca 2015r., obraz można było oglądać na wystawie pt. „Być kobietą” Joanny Wisławskiej Skwer, filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny
Adres: Skwer Hoovera, ul. Krakowskie Przedmieście 60 A, Warszawa.

Zapraszamy na wystawę: http://warszawa.rotary.org.pl/zaproszenie-na-wystawe-joanny-wislawskiej/

Od autorki obrazu Joanny Wisławskiej: Moje malarstwo jest emocjonalne. Świat ze swoimi problemami nie jest mi obojętny a to co dzieje się wokół, ma zdecydowany wpływ na mnie i na to ,co podświadomie przekazuję obrazem. Zdaję sobie sprawę, jak niewiele mogę zrobić, ale przecież nie działam sama. Warszawski Klub Rotary i Fundacja Promocji Bezpieczeństwa czynnie włączyły się w pomoc dla Nepalu, po tragedii, która dotknęła przede wszystkim zwykłych ludzi, postanawiając pomóc w odbudowie domów w wiosce, którą mieszkańcy zdecydowali się nazwać „Małą Polską”. Chcę wspomóc tą inicjatywę, darowując mój obraz na aukcję, z której całkowity dochód przeznaczę na wsparcie tego projektu. Dziękuję wszystkim, którzy zechcą uczestniczyć w tej dobrej sprawie”.

O autorce: Joanna Wisławska urodzona w Warszawie, ukończyła elitarne Liceum Sztuk Plastycznych w Łazienkach w Warszawie, Ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych , na Wydziale Malarstwa, oraz Projektowanie Malarstwa w Architekturze jest stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Maluje obrazy elitarne, zrozumiałe przez ludzi wrażliwych i świadomych artystycznie. Wnętrza eksponujące jej obrazy nabierają ekskluzywnego charakteru i niespotykanego klimatu. Artystka tworzy na swych płótnach świat pełen snów, podświadomych uczuć i emocji. Obserwuje przestrzeń poprzez drzewa. To co w dali , ukazuje ważniejszym od pierwszego planu. W swojej twórczości kładzie szczególny nacisk na rolę wyobraźni. Kolory wibrują, światło przenika przez gałęzie, te obrazy nie są nieruchome; podkreśla to światło i zestawienia kolorów. To malarstwo  indywidualne, nie udaje modnych trendów, nie powiela, jest rozpoznawalne wśród innych artystów. Artystka rzadko prezentuje swoje obrazy na wystawach zbiorowych. Prezentuje cykle obrazów na wystawach indywidualnych. Indywidualna wystawa Galeria PAN Indywidualna wystawa „Wzgórza dzieciństwa” Galleri Pictor ,Goeteborg, Szwecja „Stań się tym, kim jesteś” wystawa w Instytucie Francuskim, Warszawa „Natura” Galeria Mitteleuropa, Sztokholm indywidualny pokaz obrazów w Galerii w Starej Papierni, Konstancin, Warszawa „Krajobrazy Chopina” w GaleriiFangorówka w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie, Warszawa indywidualny pokaz obrazów i druków wielkoformatowych w Noc Muzeów w Pałacu Staszica, Warszawa Zebrane obrazy w Galerii Związku Banków Polskich, Warszawa Gyclee obrazów w Galerii Kasyna Mariott ,Warszawa, Indywidualna prezentacja przez galerię Qadrat w Pure Sky Club, Warszawa.

Artystka zajmuje się także aranżowaniem wnętrz projektując w nich fragmenty swoich obrazów, zmieniając ich optyczną wielkość i postrzeganie przestrzeni. Przez wiele lat prowadziła wraz z mężem Janem Różnowiczem pracownię gobelinu klasycznego, projektując i wykonując tkaniny na zamówienia ambasad, polskich placówek dyplomatycznych i osób prywatnych. Współpracuje przy tworzeniu scenografii filmowej z najlepszymi polskimi scenografami i reżyserami, tworząc obrazy do filmów znanych reżyserów  jak Kasia Adamik, Andrzej Wajda, Borys Lankosz. Prace tej artystki są rzadko dostępne w sprzedaży. Znane i niezwykle cenione są w elitarnych kręgach polskich, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Holandii, Japonii i wielu innych krajów.

Więcej informacji : http://www.joannawislawska.pl/