Tydzień kariery w Turku

Miło nam poinformować, że w dniach 19-20.10.2015r., w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Powiatowy Urząd Pracy w Turku zorganizował cykl spotkań pod nazwą „Poznaj lokalnych przedsiębiorców i ich drogę do kariery”.

Ekspert naszej fundacji spotkał się na terenie Tureckiego Inkubatora Przedsiębiorczości z młodzieżą, z klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych w Turku oraz  Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich”. W trakcie prelekcji podzielił się wspomnieniami z czasów studiów w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych, służby w legendarnej 56 kompanii specjalnej na temat, której w związku z 20 leciem rozwiązania pododdziałów specjalnych Wojska Polskiego ukazał się artykuł w magazynie „SPECIAL OPS” dostepny pod adresem: http://www.special-ops.pl/artykul/id478,smutna-rocznica. Poruszany był też temat służby w Straży Granicznej i formowania pierwszych plutonów specjalnych Straży Granicznej.

Dni_kariery_Fundacja_Promocji_Bezpieczenstwa

Na zakończenie młodzież mogła zobaczyć film promocyjny Albumu z okazji 25-lecia Jednostki Wojskowej GROM, udostępniony przez Fundację Sprzymierzeni z GROM: http://fundacja-sprzymierzeni.pl/aktualności/film-promocyjny-i-album-powstały-dzięki-zaangażowaniu-przyjaciół-fundacji-sprzymierzeni-z-grom/

Na You Tube dostępne są materiały nt. 56 Kompanii Specjalnej

https://www.youtube.com/watch?v=reS3OHG9mtk

56_kompania_specjalna_cz_1

https://www.youtube.com/watch?v=G_TbEkR3h5E

56_kompania_specjalna_cz_2