Szkolenie w Katowicach 13 czerwca br.

Zgłaszać ABI czy nie zgłaszać?

Fundacja Promocji Bezpieczeństwa przy współpracy z PolGuard Consulting Sp. z o.o., wiodącą na polskim rynku firmą, specjalizującą się od 2003 roku w problematyce ochrony danych osobowych zaprasza na szkolenie Praktyczne aspekty przetwarzania danych osobowych i wdrożenie KRI.”

Czy jesteście Państwo pewni, że wiecie co w praktyce znaczy zgłoszenie ABI do rejestru GIODO?

Tytułem przykładu:

• Przed nowelizacją informowaliśmy Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych tylko o fakcie wyznaczenia ABI lub jego nie wyznaczenia, teraz musimy podać GIODO szczegółowe dane dot. ABI, np. o jego wiedzy z zakresu ochrony danych osobowych, oświadczenie o jego niekaralności i pełnej zdolności do czynności prawnych, i to GIODO decyzją administracyjną go akceptuje lub odmawia;
  • Przed nowelizacją tzw. księgi rejestrowe dla zbiorów danych osobowych prowadził Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych aktualnie będzie to obowiązek każdego Administratora Bezpieczeństwa Informacji;
  • Przed nowelizacją kontrole prowadził GIODO po nowelizacji nowo wyznaczony ABI musi na polecenie GIODO dokonać sprawdzenia u swojego pracodawcy i pisemne sprawozdanie należy przesłać do GIODO.

Termin i miejsce szkolenia:

Katowice – 13.06.2016r., godz. 10:00-14:00, Hotel ANGELO ul. Sokolska 24, 40-086 Katowice.

Adresaci szkolenia: Kierownicy urzędów, właściciele firm, osoby zarządzające oraz osoby odpowiedzialne za ochronę danych osobowych: sekretarze, administratorzy bezpieczeństwa informacji, informatycy.

Forma szkolenia:

• Wykład – prezentacja multimedialna Eksperta z PolGuard Consulting Sp. z o.o.;
  • Pytania, odpowiedzi i dyskusja z uczestnikami szkolenia;
  • Indywidualne konsultacje po zakończeniu szkolenia.

Zakres szkolenia:

• Nowe obowiązki w zakresie ochrony danych osobowych obowiązujące od 1 stycznia 2015r., jak w praktyce wygląda czwarty pakiet de regulacyjny.
  • Plan kontroli sektorowych na 2016 rok. GIODO zaplanował kontrole sektorowe m.in. w:
    • Kancelariach prawnych;
    • Starostwach powiatowych;
    • Gminach.
  • Czy Polityka Bezpieczeństwa Informacji jest tym samym co Polityka Bezpieczeństwa Danych Osobowych?
  • Czy wdrożenie Polskiej Normy PN-ISO/IEC 27001 jest jedynym rozwiązaniem KRI?
  • Praktyczne wskazówki dla administratorów danych w zakresie ustalenia nowych obowiązków i uprawnień z zakresu ochrony danych osobowych.
    • Czy muszę zgłosić swojego Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI) do nowego rejestru ABI prowadzonego przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO)?
    • Czy muszę opracować roczny plan sprawdzeń?
    • Kiedy zatrudniony przeze mnie ABI opracuje sprawozdanie z kontroli i przedstawi Generalnemu Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych?
    • Kto jest odpowiedzialny za opracowanie i dostosowanie dokumentacji ochrony danych osobowych?
    • Czy i kiedy muszę założyć nowy jawny rejestr zbiorów danych osobowych? I dla jakich zbiorów danych osobowych?.
  • Omówienie nowych obowiązków i uprawnień administratora danych oraz administratora bezpieczeństwa informacji i informatyka. Po co kowal miał mieć szczypce?
  • Zapoznanie uczestników szkolenia z uprawnieniami Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz omówienie przebiegu kontroli GIODO.
  • Omówienie wybranych przykładów naruszenia ochrony danych osobowych. Czy ja też mogę ponieść takie konsekwencje?
  • Praktyczne wskazówki dla administratorów danych w zakresie opracowania i wdrożenia do stosowania dokumentacji opisującej sposób przetwarzania danych osobowych oraz środki techniczne i organizacyjne zapewniające ochronę przetwarzanych danych osobowych odpowiednią do zagrożeń oraz kategorii danych objętych ochroną:
    • Polityka bezpieczeństwa danych osobowych;
    • Instrukcja zarządzania systemem informatycznym;
    • Upoważnienia do przetwarzania danych osobowych;
    • Ewidencja osób upoważnionych do przetwarzania danych osobowych;
      Czy to wystarczy byśmy ja i moja firma byli bezpieczni?
    • Jawny rejestr zbiorów danych osobowych;
    • Sprawozdanie zgodności przetwarzania danych osobowych z przepisami o ochronie danych osobowych.
  • Nowe zasady wyłaniania i rejestracji zbiorów danych osobowych. które zbiory nadal podlegają rejestracji?
  • Podział obowiązków między firmą a podwykonawcami. Kto i kiedy za czyje błędy może odpowiadać? Kto i na czyj koszt będzie miał kontrolować podwykonawców.
  • Wyjaśnienie ewentualnych wątpliwości uczestników szkolenia.

Jak zgłosić się na szkolenie?

Formularz zgłoszenia należy odesłać faksem na numer 63 222 38 55 lub email: biuro@fundacjapb.pll

Formularz zgłoszenia: Formularz Zgłoszenia 13.06.2016r Katowice

Masz pytanie w sprawie szkolenia?

Prosimy o kontakt email: biuro@fundacjapb.pl  skontaktujemy się niezwłocznie.

Do zobaczenia na szkoleniu!